טיפול בהפרעות קשב וריכוז בילדים

טיפול בהפרעות קשב וריכוז בילדים

אבחון וטיפול בבעיות תפקוד ולמידה עפ"י שיטת אלבאום

שיטת אלבאום הינה שיטה טיפולית ייחודית המיועדת לשפר את רמת תפקודם של ילדים, נוער ומבוגרים אשר מתמודדים עם מגוון רחב של קשיי למידה (דיסלקציה, דיסגרפיה, דיסקלקוליה), קשיים בתפקוד המוטורי, היפראקטיביות, בעיות התנהגותיות, דימוי עצמי נמוך, בעיות מתח ותפקוד לקוי. בנוסף, בעזרת השיטה ניתן לחזק את כוח הרצון ולשפר את כישורי התמודדות.

על הגישה

שיטת אלבאום משלבת בתוכה תיאום בו זמנית של ארבע אינטליגנציות: גופנית, רגשית, חשיבתית ואנרגטית.
כשארבע האינטליגנציות פועלות בתיאום ובשילוב מתקיימים התנאים המאפשרים את מימוש הפוטנציאל האישי של הפרט. חוסר תיאום בין האינטליגנציות מייצר מתח תפקודי רב ומהווה גורם המונע את מימוש הפוטנציאל האישי.

ע"פ שיטת אלבאום, קשיי למידה ובעיות תפקוד הנם בחלק גדול מהמקרים תוצר של חוסר תיאום בין האינטליגנציות השונות (גוף רגש חשיבה ואנרגיה), לפיכך ההתייחסות לליקוי למידה ובעיות תפקוד הנה כאל סימפטום ולא כאל מקור הבעיה או בעיה בפני עצמה.

במסגרת טיפול בהפרעות קשב וריכוז בילדים, נלקח בחשבון המכלול השלם המרכיב את הילד, חוזקותיו וחולשותיו, אופיו, וכל הרבדים המרכיבים את אישיותו של הילד (המשפיעים כמובן אחד על משנהו) לטובת איזונו.

על הטיפול

שיטת אלבאום משלבת טכניקות גופניות ורגשיות מגוונות: יציבה, גמישות והרפיה, נשימה מודעת, עבודה על מוטוריקה גסה ועדינה, מערכת הצלבה, שרירים טבעתיים, שרירי גלגל העין, סדר וארגון, מדיטציות, חשיבה חיובית, תרגלי כוח רצון, פורקן מתח פיזי ונפשי והעצמה אישית.

בעזרתן ניתן לטפל בבעיות הבאות: הפרעות קשב וריכוז, דיסגרפיה, דיסקלקוליה, דימוי עצמי וחברתי נמוך, דימוי גוף נמוך,בעיות קואורדינציה, יציבה לקויה, חריקת שיניים, הימנעות מעיסוק בספורט, התפרצויות זעם, חוסר שקט- תנועתיות יתר, קשיים בקריאה / כתיבה / חשבון, קשיים בהתמצאות במרחב, בעיות התנהגות, קשיים במוטוריקה גסה / עדינה, קשיי יציבה, שרירים מכווצים ונשימה שטחית, רגישויות יתר, חוסר בטחון ודימוי עצמי נמוך ועוד.

הטיפול פרטני וכולל הדרכת הורים.