מאמרים בנושאי תפקוד ולמידה

איך תעזרו לילדים שלכם לנהל את הזמן?

זמן הוא משאב סובייקטיבי. הוא תלוי תרבות לאומית, ארגונית, וכמובן תלוי באופיו של האדם. המשמעות של זמן מתבטאת בערכים והתנהגויות ומשפיעה רבות גם על התנהלות הבית ועל הקשר שלנו עם ילדינו.

לפני מבחן? קבלו שיטות למידה יעילות

החופש הגדול בפתח ואיתו הצורך להכין את הילד לכיתה א' כחלק מתהליך של התפתחות הילד. הכנה זו מצריכה הגעה לשלב התפתחות הילד המתאים מבחינה פסיכולוגית וקוגניטיבית ללימודים בבית הספר למידה למבחנים עם מוסיקה ברקע, למידה על מכונת ריצה וביצוע תרגילים מוטוריים שונים. כל אלו ועוד משפרים למידה ויעזרו לכם להצליח במבחנים. המדריך האלטרנטיבי לנבחן.

משפחה בהפרעה

ההשפעה של ילד היפראקטיבי על המארג המשפחתי, יחסי האחים, אחים-הורים והזוגיות היא בעלת משמעות רבה לא די בכך שבחלק גדול מהמקרים מדובר בהפרעה שעברה בתורשה וגם אחד מההורים סובל ממנה, אלא שבנוסף, ההשפעה על הסביבה הקרובה והרחוקה היא מכרעת ובלתי נמנעת.

כך תכניסו בילדכם מוטיבציה ללמידה

כיצד לעודד מוטיבציה ללמידה אצל ילדכם? זה פשוט: חזקו את את התכונות החיוביות של ילדכם, החמיאו לו על ההצלחות, הימנעו מלהשוות את הילד לאחיו או חבריו ועוד. כל העצות לשיפור מוטיבציה ללמידה אצל ילדים.

להתמודד עם גוף הבעיה

הפרעות קשב וריכוז הן אבחנה שמפחידה כל הורה, אבל מה זה אומר בדיוק? מה ההבדל בין הפרעות קשב וריכוז שונות ואיך נדע אם ילדינו חווה קשיי למידה? על כך בכתבה הבאה.

הפרעות קשב וריכוז וקשיי למידה אצל ילדים

הפרעות קשב וריכוז הן אבחנה שמפחידה כל הורה, אבל מה זה אומר בדיוק? מה ההבדל בין הפרעות קשב וריכוז שונות ואיך נדע אם ילדינו חווה קשיי למידה? על כך בכתבה הבאה.

כיצד תתמודדו עם הסימפטומים של הפרעות קשב וריכוז?

ילדים שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות או קשיי למידה מתמודדים עם קשיים רבים באופן יומיומי. להתמודדות זו שותפים נוספים- ההורים ובני המשפחה, הסובלים ב"עקיפין" מההשלכות של הבעיה ומתארים את האינטראקציה עם ילדיהם כרצף של תחושות תסכול, הישרדות, עייפות לחץ ומתח.

הפרעות קשב וריכוז ממבט הוליסטי

לפי ההשקפה ההוליסטית, הפרעות קשב וריכוז נגרמות מתוספים מזיקים במזון, מערכת עיכול שתפקודה לקוי, חסרים תזונתיים ועוד. לפני שמתחילים עם ריטלין לטיפול בהפרעות קשב וריכוז מומלץ לנסות טיפולים טבעיים.

בעיות קשב וריכוז: עונת המבדקים

הסיבות להפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות וקשיי למידה הן רבות ושונות. לעיתים, מדובר במצוקה רגשית המובילה לקושי להתרכז. ישנם מקרים בהם בעיה מוטורית ממנה סובל הילד גורמת לקושי בקריאה או כתיבה ובמקרים מסוימים אכן מדובר בהפרעת קשב "אמיתית".

סיפור אישי: טיפול בילד עם הפרעת קשב

הורים פונים מדי יום לאבחון הפרעת קשב אצל ילדם לאחר שהם חשים חסרי אונים מול מערכת החינוך. בעזרת הדרכה וקבלה של הילד בעל הפרעת קשב מבלי לתייג ולכעוס ניתן להגיע להבנה ולשיתוף פעולה.

התפתחות הילד: התכוננות לכיתה א

החופש הגדול בפתח ואיתו הצורך להכין את הילד לכיתה א' כחלק מתהליך של התפתחות הילד. הכנה זו מצריכה הגעה לשלב התפתחות הילד המתאים מבחינה פסיכולוגית וקוגניטיבית ללימודים בבית הספר.

התפתחות תינוקות: המדריך המלא

חשוב להכיר שלבים של התפתחות תינוקות בכדי לדעת האם ילדיכם גדל בצורה הנכונה ומתפקד כראוי. כל חריגה מדרך תקינה של התפתחות תינוקות צריכה להיבדק על ידי רופא או על ידי איש מקצוע.

אבני דרך בהתפתחות התינוק

כיצד מתפתח התינוק מגיל 0 ועד גיל שנה? אילו סימנים קוגניטיביים, חושיים ומוטוריים מעידים כי הוא מתפתח כשורה וגם – המלצות חמות להתמודדות עם בכי באמבטיה ועידוד הזחילה

הפרעות קשב וריכוז, לפני הריטלין

לפני שאתם מחליטים ש"לילד יש הפרעות קשב וריכוז" ונותנים לו ריטלין, חשוב שתדעו שלעתים הפרעות קשב וריכוז הן רק סימפטום, לא הבעיה, ולכל אחד מגיעה הזדמנות להתמודד בכוחות עצמו לפני המעבר לתרופות.

בהלת המבדקים

סיפור קצר מהחיים ממחיש כיצד ניתן באמצעות הדרכה, קבל ואבחון נכון של הבעיה להבין את הרך אל ילדת מבלי לתייג, לכעוס ולהחליט "הילד סובל מבעיית קשב"! והבשורה המשמחת: הפתרון הוא לא רק ריטלין".

ילד עם הפרעות קשב וריכוז, הסיפור האמיתי

כאשר אחד הילדים במשפחה סובל מבעיית הפרעות קשב וריכוז הדבר משפיע רבות על המשפחה כולה. הכתבה הבאה תעזור לכם להבין את מורכבות הנושא בעזרת הצגת סיפורו של עומר, שסבל מבעיית הפרעות קשב וריכוז בילדותו.

הפרעות קשב וריכוז: יחסי הורים ילדים

יחסי הורים ילדים הופכים לבעייתיים יותר כאשר מדובר בהורים לילד הסובל מבעיות תפקוד או הפרעות קשב וריכוז. אבל, דווקא במקרה כזה ישנה חשיבות מוגברת לכך כי יחסי הורים ילדים יהיו מלאים בתמיכה והבנה מצד ההורים.