טיפולי גוף ונפש

מהם טיפולי גוף נפש?

לעיתים יש נטייה להתייחס אל הגוף כמכונה שאמורה לשרת את המטרות שלנו ולא תמיד שמים לב אם כל חלקי המכונה שלמים ופועלים בסנכרון עם חלקים אחרים. יש גם נטייה לחשוף את הנפש להשפעות חיצוניות באמצעות חוויות ואירועים שהיא לא בחרה בהם.

אז איך נדע מתי התרחקנו מהטבע הפנימי של הנפש? איך הגוף מאותת לנו שאנחנו לא בהקשבה אליו?
הרבה מושגים שהוטבעו בשפה האנושית מלמדים אותנו שהנפש בתוכנו היא יצור עדין היא נוטעת בגופנו את החיות יש לה רצונות, כמיהות, מאוויים, זיכרונות, וחוויות. לא תמיד ברור איפה הגוף מסתיים ואיפה מתחילה הנפש, בהירות מהסוג הזה מתפתחת ככל שאנו נינוחים וקשובים לעצמנו בתוך המקום הטבעי שלנו.

הנטייה להדוף, להדחיק או להתעלם מתחושות ורגשות לא נעימים על מנת להמשיך לרצות את הבוס, את הבעל, האישה, הילדים או החברה או לחילופין הנטייה לחיות בדאגה שמשהו לא מאורגן בסביבתנו או שמישהו יפסיק להעריך אותנו ולחשוב שאנחנו לא מספיק טובים וגם הנטייה להיות מודאגים שמא לא נספיק להגיע להישגים ולממש את המטרות שלנו כדאי לדעת שלנטייה הזו יש מחיר נפשי.
כי מה שהנפש רוצה זה להיות מחוברת לטבע הפנימי שלה, להחליט בעצמה על עצמה ולהיות בתוך מרחב של גוף בריא נינוח ובטוח.

בטיפולי גוף נפש אנו מציעים מרחב בטוח של תשומת לב לגוף ולנפש

טיפול במגע

מבוסס על עיסוי רקמות עמוק. הטיפול במגע מחזיר את האיזון העדין שהופר בגוף ובנפש, באמצעות מגע מותאם לצורך מחזירים תחושה לאזורים שנשכחו, מאפשרים ריפוי והרפיה לאזורים שצברו מתח ומחזירים את הזרימה ואת תחושת החיבור והשלמות בין הגוף והנפש.

מדיטציית סקירת גוף וחיבור לשורשים

מטרת המדיטציה היא להרגיע סערות ובלבול, המדיטציה מקנה שקט ומפתחת ידיעה ברורה על מי אנחנו באמת. התרגול מפתח מיומנות הקשבה לאזורים בגוף והחזרת תשומת הלב אל הנשימה. דרך השורשים נחזיר אל עצמנו אנרגיית חיים מהאדמה ומהרקיע ונעניק לעצמנו בעזרתה בסיס יציב ובטוח.

תנועה לפיתוח המודעות

מטרת התנועה היא להחזיר את האיזון לגוף ולנפש, ללמוד לנוע באופן ששומר על הגוף ולפתח מודעות לתחושה הפנימית ולהבנת הגבולות של הגוף.
תרגול חוזר תוך הגברת תשומת הלב לתנועה נכונה בדגש על איכויות של יציבה, נשימה, כוח, הרפיה וחיבור לקו אמצע מחזיר את אנרגיית החיים חזרה אל הגוף ומאפשר תפקוד תקין יותר ברמת הגוף והנפש.